Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

:-) Jest dobrze :-) Będzie lepiej :-)

offline konieczko blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL II 2G
659731 odwiedzin | wpisów: 305, komentarzy: 975, obserwuje: 138

Uprawomocnienie się pozwolenia na budowę

autor: konieczko blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zadzwoniłem dzisiaj do starostwa powiatowego i zaliczyłem małą podłamkę. Otóż okres czasu po którym następuje uprawomocnienie się pozwolenia na budowę biegnie nie od momentu wydania pozwolenia tylko od czasu dostarczenia listów dla stron postępowania.

W praktyce wygląda to tak

Starostwo wysyła polecone do stron postępowania. Jeżeli wszyscy odbiorą to liczymy 2 tygodnie do czasu uprawomocnienia się pozwolenia. Gorzej jeżeli sąsiedzi nie odbiorą poleconych. Wtedy poczta wystawia avizo potem drugie i po upływie dwóch tygodni odsyła do Starostwa nieodebraną przesyłkę. Urząd traktuje taką korespondencje jako skutecznie doręczoną i zaczyna liczyć 2 tygodnie do uprawomocnienia się decyzji.

Ehh podłamka trochę. Już myślałem, że będzie po papierologii.

P.S. Wielkie pozdrowienia dla Pana ze Starostwa we Wrocławiu. BArdzo pomocny, cierpliwy i rzeczowy.  Wielki pozytyw.

Banki

autor: konieczko blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam

Chciałem pdozielić się paroma spostrzezeniami dotyczącymi działania banków w Polsce. Zauważyłem parę ciekawych rzeczy, które mogą się przydać w trakcie ubiegania się o kredyt

1. Oferty od pośredników są tak naprawdę średnio atrakcyjne. Bez większego wysiłku można wynegocjować samemu lepsze warunki. PRzede wszystkim dotyczy to marży na redyt.

2. Warto udać się do banków "mało medialnych" . Warto zapoznać się z ofertą banków spółdzielczych

3. Zawartość porównywarek kredytowych w internecie ma niewiele wspólnego z faktyczną ofertą banków. Bezpośrednio u przedstawiciela banku moża uzyskać lepsze warunki.

4. Zawsze negocjować i wyklócać się o pierdoły. Za różne drobiazgi można dostać lepszą ofertę. Jeżeli macie w danym banku :

- konto

- lokatę

- kartę kredytową

- inny produkt np ubezpieczenie w spółce powiązanej koniecznie drążcie temat zmniejszenia oprocentowania. Większość bankowców zgadza się na to.

Wkrótce dam znać kto został zwycięzcą castingu na bank :-)

Pozdrawiam

K

Komentarze (2)
autor: alabasterwk   dodano: 2010-03-30 | 09:35:11
Witam! w którym momencie negocjować? my czekaliśmy pół roku na umowe, teraz już ją mam i warunki są całkiem niezłe. Perspektywa obniżenia marży jest kusząca ale jeśli mam czekać kolejne tygodnie to odpada, dłużej czekać nie możemy.
autor: konieczko   dodano: 2010-03-30 | 09:57:52
Zuważyłem dwa podejścia 1. Negocjowanie już w momencie pierwszego kontaktu z klientem np Bank Millenium i Alior 2. Negocjowanie po złożeniu wniosku o udzielenie kredytu. Takie rozwiązanie stosuje Bank Spółdzielczy i PKO S.A.

Przygotowania

autor: konieczko blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Powoli przygotowujemy działkę do budowy. Planujemy rozpoczęcie prac na 1 czerwca a na razie przygotowujemy teren.

1. Dojazd do domu został wykorytowany w zeszłym roku i nawieziony jest gruz. Na razie wybieram nieuszkodzone cegły na podłogę szopy. Przydadzą się.

2. Rozglądam się za firmą działającą w okolicach Wrocławia / Żórawiny , która buduje studnie. Do wykonania jest studnia z ok 6 - 8 kręgów betonowych. Jeżeli znacie jakąś zaufaną firmę studniarską dajcie proszę znać

3. Materiał na szopę juz zdobyty. Za około 2 tygodnie postawimy szopę ze starych desek i belek z rozbiórki budynku gopsodarczego. Także uda się po kosztach.

4. Baniak na wodę 1m3 już dogadany. Dostanę od sąsiada, który kończy budowę. Niedługo znajdzie się na budowie

Bardzo proszę jeżeli ktoś zna firmę, która buduje studnie i chciałby ich polecić o kontakt

Pozdrawiam

K

Komentarze (2)
Tytuł: studnia
autor: gosc dodano: 2010-03-24 | 13:21:20
cześć a nie lepiej studnie wierconą ??? teraz raczej takie sie robi - taniej a wydajność taka sama - namiary na człowieka od studni z Wrocławia ( spoko człowiek i nie naciaga a zna się podobno na robocie ) - Gałązka Waldemar - 502451262 - telefon do syna p.Waldemara. Jakby nie był aktualny to daj znać - poszukam dokładniej :)
Tytuł: re:studnia
autor: konieczko   dodano: 2010-03-25 | 08:31:37
Na razie będę musiał zrobić kopaną. Brak prądu na działce na razie skutecznie eliminuje wszelkie pompy. Mam nadzieję , ż eniedługo będzie dostępny prąd od sąsiada. Wtedy będzie więcej opcji. Dziękuje serdecznie za namiar. Jak tylko będę miał konkretną decyzję na pewno skorzystam Pozdrawiam K
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67816
Liczba wpisów: 226338
Liczba komentarzy: 900100
Liczba zdjęć: 663573
Liczba osób online: 208